Danas je na Balkanskom kongresu stomatologa koji se održava u Banjoj Luci od 12.-15.05.2016. godine Društvo specijalista doktora stomatologije Republike Srpske, Društvo ortodonata Republike Srpske uručilo donaciju Udruženju oboljelih od amiotrofične lateralne skleroze. Predsjednik Društva specijalista doktora stomatologije dr Bojan Glamočanin je uručio ček predsjednici Udriženja oboljelih od amiotrofične laterlane skleroze  Doc.dr sc.med. Aleksandri Dominović-Kovačević, pričemu je naglasio da će se donatorskoj akciji pridružiti i stomatolozi iz Srbije. Doc.dr sc-med. Aleksandra Dominović-Kovačević se zahvalila prisutnim na  senzitivnosti koju su pokazali prema oboljelim od ALS i prepoznali potrebu da se uključe u akciju doniranja sredstava za nabavku NIV-a.Na današnjem skupu je bio i istaknuti član Udruženja oboljelih dr Zoran Gvozden, koji se zahvalio svojim kolegama na podršci oboljelim.