22.02.2015. godine u Banskom dvoru je održan humanitarni koncert za našu poznatu kantautorku Jadranku Stojaković koja od 2011. godine boluje od amiotrofične lateralne skleroze (ALS). Koncert je održan na inicijativu Željka Joksimovića u saradnji sa Majom Tatić. U punoj svečanoj sali Banskog dvora za Jadranku su pjevali najljepše svoje i Jadrankine balade, Jelena Tomašević, Haris Džinović, Željko Joksimović, Romana Panić, Marko Bošnjak, a između predivnih pjesama čitani su dijelovi knjige Boje zvuka koju je napisala Milka Čeremidžić, osvrćući se na pojedine dijelove Jadrankinog života na različitim meridijanima. Pred kraj koncerta skupu se obratila i Doc. dr sc. med. Aleksandra Dominović-Kovačević koja prati Jadrankinu bolest od samog početka. Osvrnula se na Jadranku kao pacijenta, njenu  neiscrpnu energiju koju ima u borbi sa ovom teškom bolešću, kao i njenu vjeru u bolje sutra.

Najavila je početak rada Udruženja oboljelih od amiotrofične lateralne skleroze, te pozvala ljude dobre volje kao i širu javnost da podrže rad Udruženja.