Udruženje oboljelih od ALS RS je danas ugostilo Predsjednicu Svjetske Alijense Carol Birks i generalnog menadžera Rachel Peterson. Gošće su obišle UKC RS gdje se dijagnostikuju i zbrinjavaju oboljeli od ALS, a potom su prisustvovale sastanku Udruženja na kome su bili bolesnici i članovi njihovih porodica. Rachel Peterson je prikazala rad Svjetske alijanse kao i mogućnosti saradnje i pomoći prama našem udruženju. Predstavnice Alijanse su izrazile veliko zadovoljsvo i pohvalile rad našeg Udruženja. Nakon toga su obišle Dom zdravlja Banja Luka (Stomatološku službu) gdje je zaposlen dr Zoran Gvozden, gdje su bile impresionirane načinom na koji dr Gvozden ima podršku menadžmenta i svojih radnih kolega.