Ljekari Udruženja oboljelih od ALS su se vratili iz Dublina gdje su učestvovali na godišnjoj sjednici Internacionalne alijanse udruženja oboljelih od ALS. Za vrijeme boravka u Dublinu ostvarili su kontakte sa brojnim predstavnicima drugih udruženja, te razmjenili iskustva vezana za tretman oboljelih, a sve sa ciljem poboljšanja kvaliteta života oboljelih od ALS. Analizirana su i brojna predavnja koja su prikazala naučne iskorake iz polja boljeg shvatanja uzroka bolesti. Uspostavljeni su kontakti sa velikim istraživačkim centrima koji ispituju različite molekule u cilju pronalaska lijeka za oboljele. Odlaskom u Dublin smo i naše obljele učinili vidljivim, te dostupnim za sve aktivnosti Internacionalne alijanse.